Hotel Bourgas Beach – recenze – zkušenosti | Xweb.8u.cz

Hledat

Hotel Bourgas Beach – recenze – zkušenosti

[mudslide:picasa,0,jakub.stingl,5704598427962901729,5,120,left]

 

Hotel Bourgas Beach je devatenáctipatrový hotel nacházející se přímo na krásné písčité pláži, která patří mezi ty nejlepší na Slunečném pobřeží.

 

 

Pláž neodmyslitelně patří mezi hlavní rozhodovací faktory pobytu u moře. U hotelu je široká a především krásně čistá. Naopak na opačné straně bylo pobřeží silně zaneseno řasami, které poměrně dost zapáchaly a určitě alespoň částečně otrávili dovolenou hostům přilehlých hotelů. Plážová lehátka u Bourgasu teprve začínají, takže je tu i méně lidí než jinde, nicméně jejich ceny jsou tak předražené, že například pronájem slunečníku na den vyjde skoro jako si ho rovnou koupit ve městě. Určitě tedy oceníte, že od lehátek u bazénu (která máte samozřejmě zdarma) je to tak minuta na pláž a další minuta k moři. Voda je na Slunečním pobřeží krásně čistá a teplá, nevýhodou jsou pouze medúzy, které odpoledne teplá voda také láká. Protože je to jeden z prvních velkých hotelů na pobřeží, z letištního autobusu tak budete vystupovat pravděpodobně první a na konci dovolené nastupovat poslední, takže se vyhnete čekání až všichni ostatní vystoupí nebo nastoupí. Jelikož jste tedy na okraji, nemusíte se ani tolik bát hluku jako u hotelů v centru, ale přesto jste na dvou minut na obchodní třídě. V B2B pokojích s výhledem na moře si tak v září můžete užít báječné usínání jen za zvuků šumění moře. V sezóně se nějakému tomu hluku nevyhnete asi nikde.

Jako typické bulharské suvenýry zde pořídíte především voňavá mýdla, kosmetiku z růží, ozdobné nádobí, přívěšky z kůže, koření nebo vyřezávané dřevo. Obrovská část sortimentu však tradičně stojí na padělcích kabelek a oblečení. Nezvykle rozšířený je zde prodej hodinek Rolex, Casio a podobně.

Strava v hotelu je velice pestrá, vynikající je především obrovský výběr dortíků a dalších dezertů. Ovoce se obměňuje (víno, broskve, různé druhy melounů, hrušky, grep), zmrzlina není žádná chuťově chemická jako to občas bývá, jídlo je chutné, běžně spíše v západním stylu než typické bulharské, obměňují se pokrmy od špízů přes mini pizzy až po dary moře, kterým bývá věnován i jeden celý večer, kdy nechybí žralok, kaviár, mušle, krevety, rybí kebab a další. Z dalších speciálních večerů stojí za zmínku bulharský večer nebo speciality šéfkuchaře. Dále menu disponuje paletou každý den měnících se zeleninových příloh a obrovským výběrem salátů. Nápoje k večeři jsou ovocné z prášku (chemické), pivo a víno. Od piva nečekejte zázraky. U bazénu klasika Fanta, Coca cola…

Celkově je to opravdu dobrý hotel především s velice výborným poměrem cena/služby. Nevýhodou jsou pouze 4 malé výtahy na 19 pater, což je opravdu nedostačující a chytit tak výtah ve vyšších patrech směrem dolů už je na nějaké to delší čekání. Směrem nahoru to není takový problém. Druhou výtkou je skutečnost, že jeden ze dvou bazénů je umístěn značnou část dne ve stínu hotelu. V minulosti byl jeden bazén na opačné straně, kde je sluníčko celý den, ale ten byl bohužel zrušen.

Osobně bych tento hotel určitě doporučil a je to jeden z mála, kam se chystám vrátit i v budoucnu.

1 komentář : Hotel Bourgas Beach – recenze – zkušenosti

Archivy

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat