Na západní frontě klid – maturitní rozbor | Xweb.8u.cz

Hledat

Na západní frontě klid – maturitní rozbor

[mudslide:picasa,0,jakub.stingl,5704598427962901729,5,120,left]

 

Dalším novým maturitním rozborem je Na západní frontě klid. Autorem knihy je Erich Maria Remarque. Rozbor je zpracován poměrně podrobně podle struktury požadavků z učebnice Maturita ČJ (Didaktis) k nové státní maturitě. Zpracování se také hodí jako podklad ke čtenářskému deníku.

Základní obsah: Obecná charakteristika, organizace jazykových prostředků, tematická výstavba, děj, hlavní myšlenka, společensko-historické pozadí autora, inspirace a reakce na dílo.

Odkaz: http://www.xweb.8u.cz/Na_zapadni_fronte_klid.htm

>Rozbor této knihy je součástí PDF balíčku na našich nových stránkách Studijni-svet.cz<

12 x komentář ohledně: Na západní frontě klid – maturitní rozbor

 • Prosba :

  Ahoj , nemohli by jste sem prosím dát rozbor Knihy Džunglí ? Nikde to nemůžu sehnat 🙁

  • TerkusCZ :

   Ahoj, já sem přidávám jen ty díla, která jsem četl a mezi ně bohužel Kniha džunglí nepatří 😥 . Nicméně zrovna tahle kniha je překvapivě hodně dobře zpracována na Wiki nebo ještě něco málo je i tady 😉 .

 • Anet :

  moc díky za ty rozbory, fakt mi to hodně pomohlo!:) Chci se tě ještě zeptat, nemáš náhodou ještě rozbory např. na Janu Eyrovou, Na větrné hůrce, Báječná léta pod psa, Kříž u potoka, Bílou nemoc? Pokud ne, nevadí, stejně děkuju 😉

  • TerkusCZ :

   To jsem rád, že to pomohlo 🙂 No z těch děl budu dělat Báječná léta pod psa, ale to až někdy za dlouho 🙄 teď si připravuju zemák na maturitu a rozbor Utrpení mladého Wertherta. Tj hrozná knížka 😀 Nicméně mám Bílou nemoc a taky ty Báječný léta pod psa od kamarádů, tak jsem Ti to poslal na mail :wink:.

 • Bílá Nemoc + další Čapkova tvorba :

  super rozbory, fakt díky za ně :)…měl bych také zájem o Bílou nemoc 🙂 kdyby si měl chvilku byl bych ti moc vděčný za poslání:)…můj čtenářák tvoří většinou čapek tak klidně mi pošli i jeho další díla a já se vtom prohrabu…díky moc 🙂

  • TerkusCZ :

   Určitě neni zač 😉 Nicméně teď už rozbory zaslat nemůžu vzhledem k nové politice webu 😆 Ale po zaslání 1 rozboru (který jsi vytvořil) ke zveřejnění tady pro ostatní, obdržíš velký balík rozborů a možnost stáhnout si dosavadní v PDF. V balíku je Krakatit, Ze života hmyzu, Válka s mloky, Povídky z jedné i druhé kapsy, Bílá nemoc a možná i další, teď jsem tam jen rychle nakoukl 💡 .

 • Proč to nejde stáhnout??? :

  Proč nejdou části textu označit a zkopírovat???

 • téra :

  pěkně zpracovaný, jenom bych dodala, že to není protiválečný román, ale válečný. On tu válku nekritizuje, ale je tam popsáno, jak to ve válce chodí.

  • TerkusCZ :

   Autor poukazuje na absurditu a především na zbytečnost celého válečného konfliktu. Například popisuje jak vojáci často ani zabíjet protivníky nechtějí, protože si uvědomují, že jsou tam stejně nedobrovolně jako oni. Nebo samotný konec je absurdita sama o sobě, zemře po tom všem v poslední den války. Jeho romány jsou protiválečné, ale zase ne pacifistické. Jinak když se člověk mrkne například na ČSFD, tak film je opravdu válečný, ale v popisu se už dočtete, že je natočen podle protiválečné knihy 😉 . A na závěr už za vše mluví, že právě tato knížka stála také za jeho nominací na Nobelovu cenu za mír. Proč asi ? 🙂 Každopádně jsem se snažil pracovat co nejvíce s literaturou, ale mohl jsem se samozřejmě kdekoliv zmýlit. Nicméně si neumím představit jakoukoli protiválečnou knihu bez popisu války :D.

 • Petik :

  ahoj, diky tvemu rozboru asi odmaturuju za co moc dekuju 😀 nikdy bych to tak sama nenapsala, ale jak jsem se divala ostatni dila tady jsou napsany v jinem stylu nez na zapadni fronte klid, a vubec se v tom nevyznam, tak mohla bych tě poprosit o Bílou nemoc?

  • TerkusCZ :

   Co jsem odmaturoval, tak jsem všechny znalosti vypustil a teď už o rozborech nemam ani páru 😀 ale zkus moje nové stránky http://www.rozbor-dila.cz/ tam je rozborů, že si vybere snad každý ;-). Bílá nemoc je tam 10x 😉 !!!

Archiv