Neviditelná výstava Praha – musíte navštívit! | Xweb.8u.cz

Hledat

Neviditelná výstava Praha – musíte navštívit!

[mudslide:picasa,0,jakub.stingl,5704598427962901729,5,120,left]

 

Nikdy jsem klasické výstavy moc nevyhledával, protože mě zkrátka příliš nebaví. Neviditelná výstava mě však hned zaujala už jen tím, že se tam vlastně nejdete na nic podívat, ale vyzkoušet si chvíli v naprosté tmě velice příjemnou a zábavnou formou.

 

 

 

Samotný neviditelný program výstavy trvá asi hodinu a půl a ještě před ním (případně po skončení) si můžete vyzkoušet hry pro nevidomé se zavázanýma očima nebo si prohlédnout malou výstavku připravenou ve speciálním sále. Je například těžké uvěřit, jak náročné je bez zraku složit i jednoduché dětské skládačky o pár dílech nebo nakreslit bez zraku neznámý předmět, který jste si předtím jen ohmatali.

Teď už ale zpět k hlavní části neviditelné výstavy. Začíná se seznámením s průvodcem a naprostou tmou.  Dozvíte se základní instrukce a vyrážíte do první expozice. Zazvoníte na zvonek, který najdete po chvilce hledání a pak už po nalezení kliky otevřete a ocitáte se v bytě, kde postupně procházíte obývací pokoj, koupelnu, kuchyň, záchod a podobně. Průvodce vás nechá nejprve poznat, kde vlastně jste, a pak procházíte kolem jednotlivého vybavení které je někdy lehké, jindy o něco těžší poznat.

Moje oblíbená část výstavy byla v přírodě, kde krásně vonělo dřevo, zpívali ptáci a šlo se lesem přes lávku nad šumícím potokem až do mysliveckého srubu.

Následoval průchod ulicí, kde bylo třeba překonat řadu nástrah jako obejít auto nebo nastražený moped. Opět nechybělo typické ozvučení a řada exponátů.

Protože výstava není vůbec krátká, je zde i další expozice – výstavní sál. Zde si můžete ohmatat především různé sochy a díla a zkoušet poznat o co se jedná.

Na konci už vás čeká bar, kde si můžete zakoupit a vypít nápoj. Je dobré tedy mít s sebou nějaké ty mince a v baru si pak podle velikostí a vroubkování zkusíte zaplatit.

Neviditelnou výstavu opravdu velmi doporučuji a nepochybuji, že si odnesete opravdu mnoho silných zážitků!

Odkaz na stránky: http://neviditelna.cz/

Komentáře uzavřeny.

Archivy

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat