Počasí v Bulharsku v září | Xweb.8u.cz

Hledat

Počasí v Bulharsku v září

[mudslide:picasa,0,jakub.stingl,5704598427962901729,5,120,left]

 

Tento článek není určen jako předpověď počasí, ale spíše jako nástin pro ty, co se tam v září chystají a zajímají se o to, co je zhruba čeká. Vychází z vlastního pobytu a sledování počasí přes celé září 2013.

 

 

Teploty jsou na pobřeží celé září poměrně vysoké, na teploměrech najdete kolem 26 stupňů i na konci měsíce. Moře je pak taková teplá vana s teplotami jen o pár stupňů menšími. Nevýhodou je docela častý, ale jen slabý studenější vítr a spíše polojasná obloha, takže když mraky zakryjí slunce,  okamžitě se ochladí a už to je skoro na tričko. Brzy však mraky odfoukne vítr a je zase vedro. Za půl hodiny přijdou nové a tak je to celý den. Skutečně jasná azurová obloha je tak po 1/3 dní. Další třetina jsou občasné mraky, které ale nebrání se s přestávkami slunit na lehátku, jen je třeba si dát pozor, kdy například vylézt z moře, aby nebyla zrovna zima nebo nejít na oběd zrovna ve slunnou půlhodinku. Poslední třetinu už sluníčko tolik neuvidíte, ale pořád je teplo, takže ideální počasí na výlety.

Celkově bych tedy Bulharsko v září nedoporučil někomu, kdo celou dovolenou plánuje proválet pouze na sluníčku na pláži nebo u bazénu, ale spíše živějším povahám, které si rádi udělají při zamračeném počasí výlet třeba do nějakého historického města nebo po obchůdkách na nějaké blízké obchodní třídě. Pokud chcete vsadit na jistotu a opalovat se každý den, doporučuji nejslunnější  Řecký ostrov Rhodos. V případě že však chcete pořídit levnou dovolenou nebo strávit u moře za stejnou cenu více dní jinde než v nejistých zemích jako je Egypt, zvolte Bulharsko. Za 12 dní se opálíte stejně jako v Řecku za 8 a ještě zbude čas na procházky. Nevýhodou je však dost proměnlivé počasí, které často ráno vypadá jinak než je pak celý den, proto doporučuji vzít si s sebou notebook a vždy se den předem kouknout na internetu na počasí třeba na Accuweather.com, pak vás nic nepřekvapí a dovolenou si určitě užijete. Bouřku očekávejte tak dvakrát za měsíc. Mezi výhody patří určitě skutečnost, že na noc klesají znatelně teploty, a tak moc nehrozí, že nebudete vedrem moct usnout. Krásně jako v Bulharsku se mi nikde jinde u moře nespalo.

Komentáře uzavřeny.

Archivy

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat