Where the Hell is Matt? Matt Harding tančí po celém světě | Xweb.8u.cz

Where the Hell is Matt? Matt Harding tančí po celém světě

[mudslide:picasa,0,jakub.stingl,5710780408741115329,21,144,left]

Tisíce dobrovolníků z nejrůznějších koutů světa tančící po celém světě od USA přes Venezuelu až po Českou republiku. Dokonce nechybí ani domorodé kmeny na Nové Guinee. Série Where the Hell is Matt? si získala miliony fanoušků po celém světě. U nás tento nápad okopírovala Aquila pro svoji reklamu, nicméně půvab a atmosféra videí Matta Hardinga je jen těžko napodobitelná. Posuďte sami…

 

Matt Harding

Původně se živil prací v herním průmyslu, nicméně po čase zjistil, že tato práce pro něj nebyla to pravé, a tak se rozhodl udělat krok jiným směrem a změnit svůj život. V roce 2003 odešel z práce a vydal se na putování po Asii. Jednou s kamarádem zkusili natočit jeho tancování v ulicích Hanoje. Zdálo se mu to legrační, tak se rozhodl to dělat všude, kam přišel. Později, v roce 2005 dal své první video na svůj blog, které se pak stalo poměrně populární. Přibývala další a další až si Matt uvědomil, že tomu něco chybí – ostatní lidé. Tak se vydal znovu objet svět a vzniklo nejnovější Where the Hell is Matt? 2012.

 

Kde všude tančil ?

Na oficiálním blogu (odkaz na mapu zde) se můžete podívat, kde všude si Matt vlastně zatančil. V Praze ho můžete vidět v jeho prvním díle 2005 a i v tom posledním 2012.  Dále si na jeho stránkách můžete například zakoupit video za libovolnou částku jako finanční podporu nebo se třeba nechat upozornit na příjezd Matta a tím dostat možnost zatančit si v dalším videu, pokud přijede natáčet poblíž.

 

A kde vlastně přespával ?


   

Natáčení v Praze

Matt nejednou zavítal i do Prahy. V posledním videu natáčení probíhalo v Ledeburské zahradě za účasti asi 300 Pražanů. Na průběh akce se můžete podívat v následujícím videu.

 

 

 

Další verze

2008  

2006

2005

Všechny videa najdete na You Tube kanálu (odkaz zde). Jsou zde například nepoužité scény nebo natáčení s lidmi Huli Wigmen.

Na závěr můžete porovnat s jednou ze série tanečních reklam na Aquilu.

1 komentář : Where the Hell is Matt? Matt Harding tančí po celém světě

prezentace