WordPress – ideální redakční systém | Xweb.8u.cz

WordPress – ideální redakční systém

Plánujete vlastní blog a nemůžete se rozhodnout mezi obrovským množstvím dostupných variant ? Pak doporučuji WordPress! Můžete sice použít některou ze služeb umožnující snadné založení blogu, jako je například Blogger nebo Sblog, ale všechny tyto varianty přinášejí řadu omezení, méně možností a někdy si na stránky přidávají i vlastní reklamu. Další možností je naprogramovat si vlastní redakční sytém. Nicméně to určitě nebude pro všechny a navíc to zabere nějáký ten čas. Ideální volbou je tedy nějáký volně dostupný redakční sytém. Z nich asi nejznámnější jsou Joomla, Drupal a WordPress . Proč tedy WordPress ?

1. CENA

  • WordPress je zcela zdarma –  licence GNU GPL

2. JEDNODUCHOST

  • Snadná instalace – na Endora.cz jen pár kliky, uživatelsky příjemné prostředí, a hlavně jednoduché a bezproblémové blogování s přehlednou správou obsahu.

3. OBROVSKÁ KOMUNITA UŽIVATELŮ

  • Tento systém používají miliony uživatelů po celém světe a obrovské množství z nich se zapojuje do jeho rozšiřovaní – například tvorbou pluginů. U nás je WordPress na prvním místě a česká komunita je široká, takže čeština je samozřejmostí. Také se rozhodně nemusíte bát, že na internetu nenajdete radu s případným problémem na domácích stránkách.

4. MNOŽSTVÍ PLUGINŮ

  • Rozhodnete-li se změnit smajlíky v komentářích, vložit galerii obrázků nebo třeba vylepšit antispamovou ochranu, na téměř vše co vás napadne si můžete stáhnout plugin, který to udělá za vás i bez znalosti programování.

5. DOSTUPNOST GRAFICKÝCH ŠABLON

  • V grafice webu si najde každý to své. Můžete si vybrat z tisíců méně či více přizpůsobitelných šablon zdarma, zakoupit profesionální nebo si sami vytvořit nějakou vlastní.
6. MOŽNOSTI ÚPRAV A NASTAVENÍ
  • Když nebudeme počítat šablony a funkce rozšířené pluginy, stále zde zůstane tolik možností úprav a nastavení, že zde sotva půjde uvést jen zlomek. Z těch pro mě základnějších to může být například možnost zaheslovat určité stránky, nastavitelnost přidávání komentářů, volitelnost formátu trvalých odkazů, tvorba uživatelů s různými pravomocemi nebo vytváření štítků, rubrik a podrubrik.
7. NEUSTÁLÝ VÝVOJ
  • Na systému je stále pracováno – neustále vycházejí nové verze a aktualizace, takže se  nemusíte bát, že systém bude časem zastaralý.

 

 

Komentáře uzavřeny.

prezentace